גימלים במאוחדת\כללית\מכבי

אם הינך בר מזל ואתה שייך לקופת חולים אז הדרך שלך לקבלת הגימלים קצרה ומהירה! צה"ל החליט בינואר 2011 להוציא בסיסים מסויימים ממערכת הרפואה של צה"ל והפנה אותם לקופות החולים, בתחילת הדרך רק מאוחדת זכתה במכרז, ואחרי שנה שהפרוייקט תפס תאוצה הוחלט להוסיף את מכבי וכללית למכרז. מהלך תרם רבות לאלפי חיילים ותרם נפלאות למערך הרפואה של צה"ל.

חיילים רבים, יכולים לפנות עכשיו לרופאים אזרחיים לגמרי! זאת אומרת שרופא הילדים שלכם, שהביא לכם אקמול צינון שהייתם בני שנתיים, יכול כעת לתת לכם גימלים!.

אז איך מוציאים גימלים בקופת חולים? דבר ראשון יש לקבוע תור לרופא באחת מהמרפאות, מומלץ לברר קודם עם החברה בבסיס אם יש רופא נחמד ונדיב שנותן גימלים! תתפלאו יש הרבה כאלה, הרופאים האזרחיים רובם המוחלט רענן ואינו מכיר את של החיילים בצה"ל, וכאשר הרופא רואה חייל עייף או חולה הוא אינו מהסס וישר מוציא את טופס הגימלים.

אחרי שקבעת תור, תכנסו לרופא ותבחרו מה לספר לו! לרוב זה הרבה יותר קל מאשר מרפאה צבאית. אך חשוב לזכור כל רופא מקופת החולים יכול לתת לכם 3 ימי גימלים ברצף ולא יותר מ6 ימים רצוף, זאת אומרת שאם קיבלתי גימלים בראשון, ואחר מכן בשלישי, ביום שישי אני לא יכול לקבל שוב גימלים, אם אצטרך גימלים נוספים יש לפנות למרפאת מיטב, תיאום זה נעשה בדרך כלל ע"י הרופא ותואבחנו ע"י רופא צה"לי, אם המצב באמת גרוע ותדרשו להישאר זמן רב בבית, תהיו מסופחים לר"מ 2

בהצלחה!