איך להוציא גימלים ?

אם הינך שייך לרפואה אזרחית זאת אומרת הבסיס שבו אתה משרת משתייך למהפכת הבריאות שצה"ל הנהיג אתה צריך לברר לאיזה קופת חולים אזרחית אתה משוייך, בדר"כ הדיפולט הוא קופת חולים מאוחדת,אך החל מינואר 2012 ניתן לבחור קופת חולים באופן עצמאי (כללית,מאוחדת,מכבי) לאחר שביררת באיזה קופת חולים אתה נמצא, תברר עם חבריך לבסיס איזה רופא מוכר כ"נותן ימי גימלים" בדרך כלל לרופאים נמאס מחיילים שבאים כל הזמן להתלוננן ורק לנסות ו"להוציא גימלים", אז מומלץ לבדוק קודם.

לאחר שביררת, יש לקבוע תור לרופא דרך המזכירות של קופת החולים אליה אתה שייך

  • מאוחדת - 3833*
  • כללית – 2700*
  • מכבי – 3555*

מכן הדרך כבר סלולה, יש להגיע לרופא לספר לו את סיפורכם ולקוות שהוא יהיה מספיק נחמד ויביא לך גימלים, כאשר טופס הגימלים בידכם, יש להודיע למפקד האישי שלכם. חופש נעים!!!

אם הינך שייך למרפאה צבאית (יש לך רופא בבסיס), אז הסיפור שונה לגמרי בדרך כלל על מנת לקבוע תור לרופא היחידה יש לעבור קודם אצל אחד החובשים שיבדוק אותם בדיקה שטחית מדדים וכו', ישאל מה כואב לכם, ועל פי שיקול דעתו וכושר השכנוע שלכם יקבע לכם תור אצל הרופא בסיס, בדרך כלל הרופאים הצבאיים הם מאומנים מאוד, ומכירים את כל השיטות לעקוץ, אך אל דאגה "אם תרצו אין זו אגדה", תתלונו לו מספיק, אפילו תזילו דמעה והכל יעבוד כמו שצריך.

ייתכן ואתם נמצאים בסיס מרוחק ואין לכם רופא בסיס , מה שאומר שאין מי שיתן לכם גימלים, אל דאגה מה שיש לעושת במצב כזה הוא להמשיך להתלונן על הכאבים, והחובש בבסיס יצטרך לפנות אותם או לביקור רופא או לחדר מיון, בדרך כלל לאחר הפינוי הגימלים קרובים מתמיד, יקבלו אותכם רופאים אזרחיים חייכנים וטובי לב שרק מחכים לרשום לכם מספר ימי גימל! חופש נעים!

אם המפקד שלכם מסרב לכם ללכת לחובש , יקרא לכם לא פעם אחת שהמפקד שלכם יסרב ולא יסכים שתלכו לחובש או לרופא (ג'ובניק או קרבי) ולכן תצטרכו לאיים עליו בתלונה לנציב קבילות החיילים, המפקד חייב לתת לכם לראות לפחות חובש פעם ביום! הוא אינו יכול למרוח אותכם, לשחק איתכם או כל דבר אחר! הוא מחוייב לבריאותכם ולכן אל תוותרו.

אם המפקד לא נותן לכם ללכת הביתה למרות שיש לכם גימלים, מקרה כזה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, המפקד יהיה מספיק מתוסכל מכך שהוא צריך לסגור, ויש לו מלא עבודה, ואתם תבואו אליו עם טופס הגימל ביד. הוא חייב לאשר לכם אותם!

 בכל בעיה אל תהססו לפנו לנציב קבילות החיילים!

נציב קבילות החיילים 
בשאלות הקשורות בהגשת קבילה, באפשרותך לפנות אל קו הייעוץ:

טלפון אזרחי – 03-6977433
טלפון מטכ"לי – 0399-7433

בימים א'-ה', בשעות: 17:30 עד 20:00
ביום ו', בשעות: 08:00 עד 13:00